01
sep

Tana Cup 2017

Antall påmeldte: 243

Antall startende: 178

Resultatliste / Kampresultater

Bladet Mattekanten

Beste lag, piker/kvinner: BK Tana (NOR)

Beste lag, gutter/herrer: Olimp Arkhangelsk (RUS)

Beste lag totalt: Olimp Arkhangelsk (RUS)

Beste bryter, Piker 12: Hedda Andreassen, AK-54 Vardø (NOR)

Beste bryter, Gutter 12:  Marvey Baksheev, Arkhangelsk (RUS)

Beste bryter, Piker 15: Alva Nyberg, SAIK - Sundsvall (SWE)

Beste bryter, Gutter 15: Ilia Novozhilov, Mosshor (RUS)

Beste bryter, Ungdom kvinner: Nova Bergman, BK Snar (SWE)

Beste bryter, Ungdom herrer: Gustav Dahl, BK Snar (SWE)

Beste bryter, Senior kvinner: ---

Beste brytere, Senior herrer: ---

Tana Cup'ens beste kvinnebryter: Nova Bergman, BK Snar (SWE)

Tana Cup'ens beste herrebryter: Gustav Dahl, BK Snar (SWE)

 

Tana Cup 2016

Antall påmeldte: 273

Antall startende: 230

Resultatliste / Kampresultater

Bladet Mattekanten 

Beste lag, piker/kvinner: Veliky Novgorod (RUS)

Beste lag, gutter/herrer: Olimp Arkhangelsk (RUS)

Beste bryter, Piker 12: Viktoriia Astafeva, Veliky Novgorod (RUS)

Beste bryter, Gutter 12: Arttu Kulmunki, Lapin Veikot (FIN)

Beste bryter, Piker 15: Viktoriia Ovchinnikova, Egoryevsk (RUS)

Beste bryter, Gutter 15: Niklas Öhlèn, Brannans IF (SWE)

Beste bryter, Ungdom kvinner: Daria Gerasimova, Veliky Novgorod (RUS)

Beste bryter, Ungdom herrer: Samuell Andreassen, Norge

Beste bryter, Senior kvinner: Gunn Rita Boine, BK Tana (NOR)

Beste brytere, Senior herrer: David Mamedov, Mosshor (RUS)

Tana Cup'ens beste kvinnebryter: Daria Gerasimova, Veliky Novgorod (RUS)

Tana Cup'ens beste herrebryter: Niklas Öhlèn, Brannans IF (SWE)

 

Tana Cup 2015

Antall påmeldte: 285

Antall startende: 254

Resultatliste / Kampresultater

Beste lag, piker/kvinner: Norge

Beste lag, gutter/herrer: Murmansk (RUS) 

Beste bryter, Piker 12: Varvara Borodulya, Veliky Novgorod (RUS)

Beste bryter, Gutter 12: Konstantin Voronin, Kola (RUS)

Beste bryter, Piker 15: Ekatarina Ananicheva, Jergorjevsk (RUS) 

Beste bryter, Gutter 15: Niklas Öhlsen, Brännans IF (SWE) 

Beste bryter, Ungdom kvinner 18: Cecilie Magnussen, Norge

Beste bryter, Ungdom 18: Musa Malsagov, Olenegorsk (RUS)

Beste bryter, Senior kvinner: Nadezda Sokolova, Veliky Novgorod (RUS)

Beste bryter, Senior: Shuai Mamedov, Murmansk (RUS)

Tana Cup'ens beste kvinnebryter: Nadezda Sokolova, Veliky Novgorod (RUS)

Tana Cup'ens beste herrebryter: Shuai Mamedov, Murmansk (RUS) 

 


  

Tana Cup 2014

Antall påmeldte: 332

Antall startende: 319

Resultatliste / Kampresultater

Beste lag GR: Murmansk (RUS)

Beste lag FW: BK Tana (NOR)

Vinner av vandrepokal GR: Murmansk (RUS)

Vinner av vandrepokal FS: BK Tana (NOR)

Beste bryter, Piker 12: Elin Widemark, Luleå BK (SWE)

Beste bryter Gutter 12: Ilia Novozhilov, Murmansk (RUS)

Beste bryter, Piker 15: Liv Martinsson, Gällivare SK (SWE)

Beste bryter, Gutter 15: Håvard Jørgensen, Norge

Beste bryter, UK18: Biljana Dudova, Vadsø AK

Beste bryter, U18: Artur Levonyan, Lori (ARM)

Beste bryter, SKv: Mariya Mhitaryan, Lori (ARM)

Beste bryter, S: Kiril Konosov, Novodvinsk (RUS)

Stevnets beste kvinnebryter: Liudmila Bogdanova, Tver (RUS)

Stevnets beste herrebryter: Musa Malsagov, Olenegorsk (RUS)


 

 

Tana Cup 2013

Tana Cup 2013 ble 18. - 19. januar arrangert for 9. gang. Det deltok 251 brytere fra fire nasjoner og Tana Cup'en satte dermed deltakererekord. Det hele ble nok en gang arrangert på en flott måte og BK Tana takker alle klubber som deltok og som gjorde sitt til at Tana Cup'en ble en slik stor suksess.

Antall påmeldte: 281

Antall startende: 251

Resultatliste 

Beste lag GR: Murmansk (RUS)

Beste lag FW: BK Tana (NOR)

Beste svenske bryter: Emil Johansson, BK Snar Boden 

Beste finske bryter: Elias Salmela, Lapin Lukko Rovaniemi

Beste norske herrebryter: Asbjørn Utne, Norge 

Beste norske kvinnebrytere: Gunn Rita Boine, BK Tana

Stevnets beste kvinnebryter: Signe Marie Fidje Store, BK Tana (NOR)

Stevnets beste herrebryter: Evgeny Orlov, Murmansk (RUS)


 

Tana Cup 2012 

 

Terningkast 6 til Tana Cup 2012 

Tana Cup 2012 ble helgen 20. - 21. januar arrangert for 8. gang. Stevnet samlet omkring 200 brytere fra fire nasjoner og ble nok en gang er gedigen suksess.

Les mer på NBFs hjemmeside 

Antall påmeldte: 209

Antall startende: 198

Resultatliste 

Beste lag GR: Kola (Russland)

Beste lag FW: Båtsfjord SK (NOR)

Beste russiske herrebryter: Victor Semin, Kola

Beste svenske bryter: Ali Noor, BK Snar

Beste finske bryter: Santeri Maijala, Kemin Into

Stevnets beste kvinnebryter: Nadezhda Sokolova, Novgorod (RUS)

Stevnets beste herrebryter: Eirik Eikeland, BK Tana (NOR)


Tana Cup 2011

Antall påmeldte: 237 

Antall startende: 212

Resultater

Beste lag GR: Murmansk, Russland

Beste lag FS: Tana IF, Norge 

Beste finske bryter: Santtu Pekkala, Lapin Veikot 

Beste svenske bryter: Houssam Ali, Gällivare SK 
Beste norske guttebryter: Eskil Bergersen, Kirkenes AK 

Beste russiske og stevnets beste guttebryter: Ruslan Mamedov, Murmansk 
Stevnets beste jentebryter: Tora Berntsen, Tana IF


 

Tana Cup 2010

Antall påmeldte: 240

Antall startende: 206

Resultater

Beste lag GR: Murmansk, Russland

Beste lag FS: Tana IF, Norge

Vinner av vandrepokal GR: Murmansk, Russland

Vinner av vandrepokal FS: Tana IF, Norge 

Beste finske bryter: Santtu Pekkala, Lapin Veikot

Beste svenske bryter: Alica Vittanen, Haparanda SKT
Beste norske guttebryter: Jonas Antonsen, AK-54 Vardø
Beste russiske bryter og stevnets beste guttebryter: Musa Malsasagov, Olenegorsk
Beste norske jentebryter og stevnets beste jentebryter: Signe Marie Fidje Store, Tana IF


 

Tana Cup 2009

Antall påmeldte: 173

Antall startende: 148

Resultater

Beste lag GR: Murmansk, Russland

Beste lag FS: Tana IF, Norge 

Beste finske bryter: Mikko Soikko - Kemin Into 

Beste svenske bryter: Ailca Vitanen - Haparanda SKT

Beste russiske bryter: Evgeny Gatilo - Murmansk 
Beste norske jentebrytere: Signe Marie Fidje Store - Tana IF 
Beste norske guttebryter: Tor Einar Hagalid - Tana IF 


 

Tana Cup 2008

Antall påmeldte: 156

Antall startende: 145

Resultater

Resultater (knøtter)

Beste lag GR: Murmansk, Russland

Beste lag FS: Tana IF, Norge

Beste finske brytere: Arttu Mähönen, Lapin Veikot 

Beste russiske bryter: Ruslan Mamedov, Murmansk

Beste norske guttebryter: Dan Einar Siri, Tana IF

Beste norske jentebryter: Vilde Larsen, Båtsfjord SK


 

Tana Cup 2007

Antall påmeldte: 113

Antall startende: 115

Resultater

Resultater (knøtter)

Beste lag: Tana IF 

Vinner av vandrepokal: Tana IF 

Beste finske bryter: Santtu Pekkala, Lapin Veikot

Beste russiske bryter: Maksim Dudin, Kola 

Beste norske guttebryter: Ruben Pedersen, Tana IF

Beste norkse jenerbryter: Signe Marie Fidje Store, Tana IF 


 

Tana Cup 2006

Antall påmeldte: 94

Antall startende: 90 

Resultatliste Tana Cup 2006

Beste lag: Tana IF 

Beste finske bryter: Anthi Korhonen, Lapin Veikot

Beste russiske bryter: Aleksey Prokorhov, Murmansk 

Beste norske guttebryter: Benjamin Laren, Tana IF 

Beste norkse jentebryter: Maja Erlandsen, Tana IF 


 

Tana Cup 2005 

Antall påmeldte: 132

Antall startende: 118 

Resultatliste Tana Cup 2005

Beste lag: Tana IF 

Beste guttebryter: Endre Olsen, Tana IF

Beste jentebryter: Karen Therese Ugelvik, Tana IF 


 

Kontakt

Bryteklubben Tana  
v/leder Ulf Børre Hansen
Diddigeaidnu 11 
N-9845 Tana
Mobil: +47 97091002
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
Konto: 4930 14 35885
Org.nr. 996911225

Tana Cup'en og

TanaMatch'n støttes av

Barents Staende Farge 0 logo 


OLYMPIC GAMES RIO

Signe Marie Fidje Store

logo rio 2016


 

World Champion 2017

Beach wrestling 

GRB VM Beach

 Gunn Rita Boine 

   Junior 60 kg 

 

European Champion

          2012  

EM-gull

Maja Erlandsen

Senior FW 72 kg

EM-premie signe

Signe Marie Fidje Store

Cadet FW 60 kg